warchalking - strona głowna wifi anteny, budowa anten wifi warchalking - programy, net stumbler, kismet, macshit, comview, warchalking - artykuły warchalking - audio & video warchalking- forum warchalking - redakcja portalu warchalking warchalking - linki

Termin 'warchalking' pochodzi z połączenia 'war' oraz 'chalk', 'war' znaczy tyle co 'Wireless Access Revolution' (Rewolucja bezprzewodowego dostępu) i 'chalk' (kreda) - Czyli narzędzia jakie jest zwykle używane do rysowania symboli na ulicach, budynkach, murach. Kredą dlatego iż nigdzie w przepisach nie było powiedziane ze 'mazanie' nią jest zabronione tak jak sprayem. Jak widzicie terminu tego nie można przetłumaczyć dosłownie...

Angry IP scanner Angry IP scanner

[Pobierz]

Net Stumbler Net Stumbler

[Pobierz]

CommViewWiFi CommViewWiFi

[Pobierz]

Kismet Kismet

[Pobierz]

Macshift Macshift

[Pobierz]

Comm View Comm View

[Pobierz]

Active Ports Active Ports

[Pobierz]

Port Detective Port Detective

[Pobierz]

Budujemy BEZPIECZNĄ sieć bezprzewodową Budujemy BEZPIECZNĄ sieć bezprzewodową

[Czytaj]

Darmowy internet w Polsce. Darmowy internet w Polsce.

[Czytaj]

Ad-Hoc - improwizacja w sieci wireless Ad-Hoc - improwizacja w sieci wireless

[Czytaj]

Lista standardowych użytkownikow i haseł w AP Lista standardowych użytkownikow i haseł w AP

[Czytaj]

Reanimacja Linksys WRT54G Reanimacja Linksys WRT54G

[Czytaj]

- Więcej informacji na temat 'Warchalkingu', można przeczytać w [ tym ] artykule.

McAfee SiteAdvisor
jest narzędziem on-line składającym się z dwóch niezależnych części - witryny internetowej oraz wtyczki do przeglądarki internetowej.

Narzędzie to przeprowadza szereg automatycznych testów - badając w ten sposób bezpieczeństwo strony.

16.03.2009 r. - McAfee SiteAdvisor testuje sieć Web
17.04.2006 r. - Reanimacja Linksys WRT54G
15.03.2006 r. - Relacja z targów CeBIT 2006 - 9-15 Marzec
08.03.2006 r. - Wi-Fi w Palmtopie czyli Spectec WiFi na SDIO
18.02.2006 r. - Ndiswrapper - sterowniki z Windowsa pod Linuxem
05.02.2006 r. - Budujemy BEZPIECZNĄ sieć bezprzewodową
04.01.2006 r. - Linksys SRX - 3 razy szybciej, 8 razy dalej...
15.11.2005 r. - Przegląd książek o Wireless Lan

- Cały opis McAfee SiteAdvisor dostępny jest [ tutaj ]

Przenośny projektor z bezprzewodową komunikacją WiFi

Firma BenQ, lider na rynku urządzeń cyfrowych dla firm i użytkowników indywidualnych, poinformował o wprowadzeniu na rynek polski ultralekkiego i małego projektora cyfrowego CP120. To jeden z najmniejszych i najlżejszych projektorów na świecie, który oferuje możliwość bezprzewodowej komunikacji w standardzie WiFi (Wireless LAN). Projektor jest dedykowany dla małych firm i użytkowników mobilnych, i waży jedyne 1,3 kg oraz zapewnia wygodną komunikację bezprzewodową w trzech stosowanych powszechnie standardach 802.11a/b/g.

Projektor BenQ CP120 jest dostarczany z zestawem funkcji i parametrów technicznych, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Rozdzielczość naturalna XGA, jasność światła 1500 lumenów i kontrast 2000:1. Dodatkowo, CP120 jest wyposażony w Golden Ratio Color Wheel (pięcio-segmentowe koło kolorów), rozwiązanie technologiczne, które zapewnia wysoki stopień odwzorowania kolorów. Zastosowanie Golden Ratio Color Wheel w projektorze CP120 zapewnia, że wyświetlany obraz ma bardziej naturalne tony kolorów, ponieważ lepsza jest saturacja kolorów czerwonego i niebieskiego, niż ma to miejsce w standardzie RGB i co ważne odbywa się to bez straty na jakości wyświetlania koloru zielonego. W ten sposób funkcja Golden Ratio Color Wheel pozwala na stworzenie bogatego kolorystycznie obrazu dla wszystkich formatów sygnału wideo, zwłaszcza DVD, telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV, a także generowania wysokiej jakości, szybko zmieniających się obrazów np. wydarzeń sportowych, gdzie następuje szczególnie dynamiczna zmiana obrazu.

BenQ CP120 posiada także nową technologię dla projektorów multimedialnych: sRGB (Standard Red Greek Blue). Standard sRGB opracowany przez Microsofta i HP, zapewnia wierne odzwierciedlenie kolorów pomiędzy aplikacjami, a urządzeniami takimi jak; monitory, projektory, skanery, drukarki, kamery cyfrowe, etc. Dzięki temu, cokolwiek użytkownik widzi na ekranie komputera, dokładnie taki sam obraz wyświetlany zostanie np. z projektora. Inna zaletą standardu sRGB jest to, że wyświetlany obraz pozbawiony jest zielonego przebarwienia obrazu, nawet wówczas kiedy np. prezentacja przygotowana została na żółtym tle. W ten sposób możliwy jest do uzyskania realistycznie odwzorowany kolor obrazu niezależnie od tego czy wyświetlana jest prezentacja, czy film.

Projektor posiada funkcję ochrony za pomocą hasła, co zwiększa dodatkowo poziom bezpieczeństwa projektora oraz włączenie systemu chłodzenia po 30 sekundach. BenQ CP120 oferuje także zestaw właściwości ułatwiających podróżowanie i przenoszenie np. chowanie obiektywu za specjalną przesuwaną zasłoną, co jest łatwiejszym sposobem chowania i ochrony obiektywu, niż np. stosowanie zdejmowanych zasłon obiektywu, itp, regulowaną (na sprężynie) stopkę do oparcia projektora o podłożę oraz otwór do zamontowania projektora na statywie. Projektor jest kompatybilny z systemami wideo NTSC, PAL, SECAM, EDTV i HDTV (1080i, 720p, 576p, 576i, 480p i RGBHV). Dodatkowo system optyki jaki wyposażono projektor CP120 został opracowany przez słynna firmę Carl Zeiss Optical System Design.

Cena urządzenia ~5690 zł (z VAT).

źródło: BenQ Polska

12:24 :: 13 Luty :: Dodał Michał Poselt


Zobacz inne niusy związane z:

Wireless


Polecamy:
Książki o sieciach WLAN


Zakupy w helion.pl


Dodaj klip warchalking.pl do swojego KlipFolio

Archiwum aktualności:
|| March
NovOctSep
AugJulJun
MayAprMar
FebJan

Statystyki prowadzi:

web stats stat24.com

Copyright © 2005-2008 Michał Poselt
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów zawartych na tych stronach bez zgody (warunki przedruku informacji) autora surowo zabronione.